Походження Кордильєр

Спільні дослідження німецьких і канадських геологів допомогли з'ясувати походження Кордильєр

Спільне геологічне дослідження, яке проводилося німецькими і канадськими вченими, представило в кілька новому світлі історію походження гірського масиву Кордильєри.Дослідження показали, що ці гори формувалися в результаті нашарування великої кількості шарів земної кори, що мають абсолютно різне походження і що відносяться до різних геологічних епох. Гірські ланцюги формувалися протягом двохсот мільйонів років.
Фундаментом Кордильєр служать три плити. Раніше науці була відома лише Фараллонская плита. Про існування двох інших плит вчені не знали.
Плита Фараллон є зниклою литосферной океанічною плитою, яка занурилася під західне узбережжя Північно-Американської плити. Свою назву отримала за назвою сучасних Фараллонских островів - невеликого архіпелагу, розташованого поблизу Сан-Франциско.
За розрахунками, зробленими дослідниками, саме ці дві виявлені плити першими занурилися під континентальну платформу, створивши основу для Кордильєр.
Відбулася ця подія приблизно сто сорок мільйонів років тому в результаті вулканічної активності, яка давала матеріал для виникнення гірського масиву. Згодом Фараллонська плита розкололася на кілька частин.

Землетрус змістив острови Нової Зеландії

Руйнівний землетрус, що вразив Нову Зеландію два роки тому, призвів до того, що два основних островів наблизилися один до одного, а одне місто стало нижче. Але зміщення було незначним: відстань між Північним і Південним островами зменшилася всього на 35 сантиметрів, а місто Нельсон на узбережжі Південного острова опустилося на 20 міліметрів. 

Несподівані факти Маріанської западини.



Маріанська западина, підводний жолоб в західній частині Тихого океану - найглибше місце на землі. Глибина самої її нижньої точки - Безодні Челленджера - 10 994 метра. Багато що з того, що там відбувається ще тільки належить відкрити людині - величезна глибина, тиск і темрява роблять дослідження вкрай складними.

Залишки старого міста Тенея


Залишки старого міста Тенея
В області Коринфія на півострові Пелопоннес археологи знайшли залишки стародавнього міста Тенея, побудованого полоненими з Трої після війни XIII-XII століть до н. е., описаної Гомером в «Іліаді».
Розкопки проводилися з 1 вересня по 10 жовтня поблизу селища Хіліомоді. Тут виявили поховання з коштовностями, десятки рідкісних монет, а також залишки поселення, які підтверджують, що в цьому місці знаходився стародавнє і досить багате місто, засноване полоненими, що вижили в ході Троянської війни.

Таємниця виникнення земної води


Таємниця виникнення земної води

Звідки взялися будівельні блоки першої води Землі? Як мінімум, частково, — із хмари газу і пилу, що кружляли навколо молодого Сонця, свідчать нові дослідження.
Вода складається з двох атомів водню і одного атома кисню. Більшу частину цього водню, ймовірно, принесли на Землю кам’янисті астероїди мільярди років тому. Однак нове дослідження припускає, що молода Земля також отримала водень з сонячної туманності.

Океани нагріваються з рекордною швидкістю
Нові дослідження показали реальну екологічну ситуацію

Глобальне потепління
Вчені стверджують, що, згідно з новим дослідженням, океани нагрілися більше, ніж раніше вважалося. Для людства це означає необхідність негайних дій щодо нормалізації ситуації на планеті. Інакше наслідки будуть катастрофічними.
"Планета зігрілася більше, ніж ми думали, ця інформація була прихована від нас тільки тому, що ми не перевіряли її правильно, але вона була там, вона вже була в океані", - відзначають дослідники.

Wordwall-ресурс для створення інтерактивних вправ

    Wordwall -ресурс для створення інтерактивних та друкованих вправ, дуже простий функціонал допоможе швидко та якісно створити чудові впра...