Що таке анклави, ексклави, напіванклави та "взаємні напіванклави"?

Що таке анклави, ексклави, напіванклави та "взаємні напіванклави"?

Як відомо, анклавом у географії називають державу, яка повністю оточена територією іншої держави (наприклад Лесото, Сан-Маріно, Ватикан); напіванклавом - державу, яка межує лише з однією державою, і при цьому має вихід до моря (Канада, Південна Корея, Португалія, Монако, Данія, Папуа-Нова Гвінея, Катар); ексклавом - територію держави, яка відмежована від основної частини країни територією іншої держави (Аляска від США, Кабінда від Анголи, Калінінградська область від Росії, Сектор Газа від Палестини, східна частина Брунею, округ Окусі Республіки Тімор).

Канада є найбільшим за площею напіванклавом в світі. Ця країна межує лише з США, не зважаючи навіть на те, що вона має вихід одразу до трьох океанів. Площа Канади складає 10 млн.км.кв. А американський штат Аляска, який відмежований Канадою від основної території США, є найбільшим за площею ексклавом (1,8 млн.км.кв).

Бруней - одна із двох країн в світі, яка є напіванклавом, і має свій власний ексклав. В даному випадку Бруней є напіванклавом Малайзії, і має в своєму складі значний (25% території країни) ексклав (так званий Східний Бруней). У Східного Тимору, який є напіванклавом Індонезії є власний ексклав на заході острова Тимор, і відмежований територією Індонезії (округ Окусі).

Однак разом з тим існує термін "взаємний напіванклав" - це коли дві країни межують одна з одною, і більше ні з ким, маючи при цьому вихід до моря. Таких прикладів існує на мапі світу лише два - Ірландія і Велика Британія, а також Гаїті з Домініканською Республікою.
Нет описания фото.Нет описания фото.Нет описания фото.
Нет описания фото.

Екскурсія на Хмельницьку АЕС у віртуальному вимірі (3D-ВІДЕО)

Екскурсія на Хмельницьку АЕС у віртуальному 

вимірі (3D-ВІДЕО)

Екскурсія на Южно-Українську АЕС у віртуальному вимірі (3D-ВІДЕО)

Екскурсія на Южно-Українську АЕС у віртуальному вимірі (3D-ВІДЕО)

Екскурсія на Запорізьку АЕС у віртуальному вимірі (3D-ВІДЕО)

Екскурсія на Запорізьку АЕС у віртуальному вимірі (3D-ВІДЕО)

Екскурсія на Рівненську АЕС у віртуальному вимірі (3D-ВІДЕО)

Екскурсія на Рівненську АЕС у віртуальному вимірі (3D-ВІДЕО)

10 цікавих фактів про Велику китайську стіну

Історія про сумну вдову і тиранів: 10 цікавих фактів про Велику китайську стіну  

Ілюстрація REUTERSВелика китайська стіна довжиною 8 851 км і 800 м вважалась уособленням тиранів, а місцеві мешканці мали можливість розбирати її по цеглинці для власних потреб. Велика китайська стіна є одним з чудес світу. Це найграндіозніше з того, що могла колись збудувати людина, не маючи під рукою сучасної техніки. 

Давні китайці звели стіни цього східного муру з цегли, каміння, щебеню, дерева, землі та вапна.  Тому нині велика частина цієї архітектурної пам’ятки просто недоступна для туристів через свій аварійний стан, причиною якого також були й природні стихії.

Чому в Антарктиді немає торосів?

Чому в Антарктиді немає торосів?

  Це завжди дивувало полярників - незважаючи
 на подібність природних і кліматичних умов 
Крайньої Півночі й Крайнього Півдня, тороси 
(потужні крижані утворення) існують тільки в 
Арктиці. Але лише в 60-і роки минулого сторіччя 
була отримана відповідь — її дали дослідження 
учасника однієї з тодішніх арктичних експедицій, 
ленінградського вченого В. Буйницького.

Wordwall-ресурс для створення інтерактивних вправ

    Wordwall -ресурс для створення інтерактивних та друкованих вправ, дуже простий функціонал допоможе швидко та якісно створити чудові впра...